Patreiz mūsu valstī ir pieejami dažādi īstermiņa kredīti, no kuriem populārākie ātrie kredīti Latvijā ir tā dēvētie sms kredīti bez ķīlas. Pieteikties aizdevumam var 24 stundas diennaktī, taču aizdevums tiek piešķirts tikai uzņēmuma darba laikā. Šķietami vilinoši, taču jāatceras, ka naudas kredīts ir jāatmaksā noteiktajā termiņā. Pretējā gadījumā draud soda naudas un citas sankcijas par saistību nepildīšanu. 

Kā iegūstami ātrie kredīti Latvijā?

Ņem vērā – vairāki ātrie kredīti šobrīd atsevišķos uzņēmumos jaunajiem klientiem ir pieejami bez komisijas maksas un bez procentiem (uz 30 dienām). Atmaksājot naudu noteiktajā termiņā nekādi procenti nav jāmaksā, bet tiem, kas kavējas būs jāmaksā saskaņā ar līguma nosacījumiem.

Ātro kredītu saņemšana ar interneta starpniecību parasti aizņem mazāk kā 20 minūtēs. Izvēlieties sev piemērotāko variantu, aizpildiet online pieteikuma formu un saņem naudu, neatejot no datora. Tiešsaistes aizdevēji (ātro kredītu sniedzēji) uzsāks Jūsu pieteikuma apstrādi jau pāris minūtes pēc tam, kad būsiet to iesniedzis. Aizpildot pieteikumu, ievērojiet precizitāti. Telefona numuram un citai svarīgai informācijai ir jābūt patiesai, jo pretējā gadījumā naudas aizdevumu nesaņemsiet.Visi ātrie kredīti Latvijā pārbauda klientu sniegto informāciju un gadījumā, ja tā nav korekta, aizdevumu nesaņemsiet.

Kādās situācijās ātrie kredīti tiek atteikti?

Praksē ir tikai dažas situācijas, kurās ātrie aizdevumi Latvijas iedzīvotājiem tiek atteikti. Kopumā tie visi ir saistīti ar klienta maksātspēju un kredītvešturi, ja vien netiek pieļautas pieteikuma aizpildīšanas kļūdas. Galvenie iemesli aizdevuma atteikšanai ir šādi:

No Latvijā piedāvātajiem aizdevumiem, tieši ātrie kredīti ir tie, kas ļauj aizņemties maksimāli ātri. Ievadā jau norādījām, ka daudzos gadījumos īstermiņā var aizņemties pat bez procentiem. Jāatceras gan, ka, lai darījums būtu veiksmīgs, ir obligāti jāatmaksā visa kredīta summa noteiktajā termiņā. Ja tas netiek izdarīts, Tev vēl ir iespējas pagarināt aizdevuma līgumu uz 1 mēnesi (par maksu). Situācijās, kad tas netiek darīts un nauda netiek atmaksāta, aizevējam ir tiesības aprēķināt soda naudu par saistību nepildīšanu.

Kuri ātrie kredīti ir visizdevīgākie? Viennozīmīga atbilde uz šo jautājumu nav, taču kredītu salīdzinājums var palīdzēt atrast labāko variantu. Apstākļos, kad steidzami vajag naudu uz 1 mēnesi vai mazāku termiņi, noderēs bezprocentu ātrie kredīti. Tajā pašā laikā, ja vajadzīga lielāka summa vai finansiālā situācija nav spoža, var noderēt aizdevumi ar atmaksas termiņu līdz 1 gadam, 2 gadiem vai pat 5 gadiem. Pirms noslēgt līgumu obligāti iepazīstieties ar tā nosacījumiem un, ja nepieciešams, konsultējieties ar aizdevēja pārstāvjiem.

Pirms izdarīt izvēli par labu vienam vai otram pakalpojumam, ir svarīgi rūpīgi pārdomāt savas vajadzības un aprēķināt savas finansiālās iespējas.  Aizņemies atbildīgi.