Latvijas iedzīvotājiem šobrīd tiek piedāvātas plašas aizņemšanās iespējas. Finanšu pakalpojums – atrie krediti no 18 gadiem bez bankas starpniecibas ir pieejams ikvienam, kam ir (a) regulāri, oficiāli ikmēneša ienākumi b) vārds nav iekļauts parādnieku reģistros. Papildus tam aizņemšanās procedūra paredz, ka būs vajadzīgs arī mobilais telefons, epasts, bankas konts un 1 eiro cents, ko pārskaitīt uz aizdevēja bankas kontu. Pārskaitījums ir vajadzīgs, lai aizdevējs varētu pārliecināties, ka pieteikuma iesniedzējs ir sasniedzis 18 gadu vecumu.

Vai atrie krediti ir piemēroti jauniešiem no 18 gadiem?

Jaunība ir laiks, kad gribas baudīt dzīvi, nevis strādāt, bet bez naudas to izdarīt ir pagrūti. Šī iemesla dēļ daudziem jauniešiem, kas vēl mācas vidusskolā vai tikko to ir pabeiguši ātrais kredīts var likties labs veids kā tikt pie papildus finansējuma. Diemžēl, bieži vien, ir situācijas, kad aizņemšanās notiek nepārdomāti un bez reāla seguma. Praksē tas nozīmē, ka jauniešu parādi vēlāk ir jāsedz vecākiem, no kuriem daudzi nebūt nav tik turīgi, lai varētu vieglu roku atmaksāt 100 eur, 500 eur vai pat vairākus tūkstošus eiro. Lai izvairītos no šādām nepatikšanām būtu svarīgi ikvienam aizņēmējam ņemt vērā šādus ieteikumus:

Kopumā mūsu uzskats ir, ka ātrie aizdevumi nav piemēroti vairumam jauniešu, kas tikko sasnieguši pilngadību, taču viemēr ir izņēmumi. Daļa jauniešu sāk strādāt jau pirms 18 gadu vecuma sasniegšanas un psiholoģiski ir daudz nobriedušāki par daļu pieaugušo, kas visu dzīves laiku paliek bērna prātā.

Kādas ir kredīta izmaksas?

Ievadā jau secinājām, ka atsevišķos gadījumos aizdevumi ir pieejami bez procentiem vai par 1 EUR, aizņemoties uz 1 mēnesi (pie nosacījuma, ka aizdevums tiek atmaksāts laikā). Visos pārējos gadījumos standarta komisijas maksa par aizņemšanos internetā ir sākot no 10% līdz vidēji 30% mēnesī. Zemākas procentu likmes spēj piedāvāt Latvijā reģistrētas komercbankas, taču to nosacījumi kredīta vai kredītkartes saņemšanai parasti ir krietni vien stingrāki.

Papildus tam, kavētājiem ir jārēķinās, ka par katru nokavēto dienu tiek aprēķināti soda procenti, bet no tā ir iespējams izvairīties. Vairums aizdevēju ļauj saviem klientiem veikt līguma termiņa pagarināšanu, taču arī tas būs maksas pakalpojums, turklāt dārgs. Ja vēlies atrast sev piemērotu aizdevumu, aplūko, kuri kredītu salīdzināšana tev palīdzēs.

Apstākļos, kad saistības pret kreditoru tiek ilgstoši kavētas pastāv nopietns risks, ka parādnieka vārds tiks iekļauts parādnieku melnajā sarakstā jeb parādnieku reģistrā. Izvērtē savu maksātspēju un reālas finansiālās iespējas. Aizņemies internetā atbildīgi.