Šodien ātrie kredīti Latvijā ar negatīvu kredītvēsturi bez ķīlās ir pieejami aizvien retāk. Protams, viss atkarīgs no aizdevēja nostājas, taču pieredze liecina, ka tieši slikta kredītvēsture ir galvenais iemesls, kādēļ aizdevumi tiek atteikti. Ja plānojat aizņemties, dariet to atbildīgi un izvērtējiet savu reālo maksātspēju un finansiālās vajadzības.

Kas ir ātrie kredīti?

Ātrie kredīti jeb SMS kredīti ļauj saņemt naudu mazāk kā 20 minūtēs. Pirmais kredīts bez procentiem nav mīts, taču ar negatīvu kredītvēsturi šāds aizdevums diez vai būs pieejams. Daļa aizdevēju var būt gatavi aizdot mazāku summu vai arī var prasīt lielāku komisijas maksu.

Mēs jūs nemēģinām biedēt, taču ar to ir jārēķinās jau pirms pieteikšanās kredītam internetā. Ja kredīta pieteikums tiek noraidīts, jums joprojām var būt iespēja aizņemties pret auto ķīlu un turpināt lietot savu automašīnu. Tāpat vērts izvērtēt iespēju aizņemties pret nekustamā īpašuma ķīlu uz laiku līdz 5 gadiem. Papildus tam vienmēr pastāv iespēja mēģināt vēlreiz, jo ātrie kredīti ar sabojātu kredītvēsturi daudzos gadījumos ir laimes spēle. Kreditori parasti negrib sadarboties ar šādiem  klientiem, bet reizēm tomēr piekrīt, ja tiek sniegts nodrošinājums vai klients šķiet pietiekami uzticams.

Kā saņemt kredītu?

Teorētiski nav būtiska atšķirība, vai vajadzīgi vienkārši ātrie kredīti vai kredīti  internetā ar negatīvu kredītvēsturi. Pieteikšanās procedūra vienmēr ir viena un tā pati, taču veiksmes procents ir būtiski mazāks. Situācijās, kad viens uzņēmums kredītu atsaka, var mēģināt pieteikties pie cita (sarakstu skat. poltrade.lv sākumlapā), taču galarezultātu prognozēt nav iespējams. Vispārēja procedūra kredīta saņemšanai ir šāda:

Pieredze liecina, ka visātrāk naudu iespējams saņemt tajos gadījumos, kad gan jums, gan kreditoram ir konts vienā un tajā pašā bankā. Pozitīvi var vērtēt to, ka lielie kreditori strādā rūpīgi un ir atvēruši kontus gandrīz vai visās komercbankās Latvijā, tādējādi paātrinot norēķinu ātrumu. Situācijās, kad klientiem ir konts kādā mazzināmā bankā, jārēķinās, ka līdz naudas saņemšanai var paiet pat trīs darba dienas. Precīzs laiks būs atkarīgs no tā, cik ātri noritēs starpbanku maksājumi. Šo niansi iepriekš prognozēt nevar neviens, taču, ja atbilde no kreditora ir pozitīva, variet būt priecīgi.

Ko darīt, ja ātrie kredīti ar negatīvu kredītvēsturi tiek atteikti ?

Tas, ka ātrie aizdevumi bez ķīlas tiek atteikti nevar būt nekāds pārsteigums. Ievadā jau norādījām dažus alternatīvus risinājumus, ko ir vērts izvērtēt, ja nav pieejami atrie krediti ar negativu kreditvesturi bez ķīlas. Ja saplīsis auto un vajadzīgs cits auto līzings ar sliktu kredītvēsturi, visticamāk, tiks atteikts, jo summas šeit ir pietiekami lielas, lai kreditori nevēlētos riskēt aizdot naudu auto iegādei.